ترمیم

15 می 2017

ندا asked 8 ماه ago

با سلام سوال من این است که عمل ترمیم در چه مواقعی نیاز میشود و آیا یک بینی را میتوان خیلی زود مثلا در عرض دوسه ماه یا شش ماه ترمیم کرد در ظمن بهتره همون جراح اول بیمارو عمل کنه یا اینکه بره پیش یک جراح دیگه؟

1 Answers
dr-sabeti عضو سایت answered 8 ماه ago

سلام دوست عزیز
لزوم ترمیم حاصل یک همفکری بین جراح و بیمار است.گاهی بیمار از نکته ای پس از عمل ناراحت است.گاهی هم جراح با معاینه و بررسی بینی به این نتیجه میرسد که احتمالا یک کار جزئی دیگر نیاز است.این مسئله از هر طرف که باشد بین ایندو به بحث و بررسی گذاشته شده و تصمیم مقتضی گرفته میشود.این تصمیم بهیچوجه یکطرفه نیست ,نه جراح میتواند بیمار را بدون رضایت وادار به انجام عمل ترمیم کند و نه بیمار حق دارد بزور و اصرار در زمانی که جراح این کار را به صلاح بیمار نمیبیند یا زمان انرا زود میداند انجام این کار را به گردن دکتر بیندازد.تصمیم به انجام ترمیم باید در فضایی از تفاهم و همفکری بین دو طرف گرفته شود,والا تجربه نشان داده که نتایج ضعیف و حتی گاهی فاجعه بار به بار خواهد آمد.زمان مناسب برای انجام ترمیم بین یکسال تا یکسال و نیم پس از عمل اولیه است هرچند اینجا هم باز زمان دقیق را برای هر بیمار با توجه به معاینه ها و پیگیریها جراح مشخص میکند. حتی بندرت هم پیش آمده که مثلا ظرف دو یا سه ماه تصمیم به این کار گرفته شده.یا مثلا سر 6 ماه به توافق رسیده اند که انجام شود. اما بهرحال زیر یکسال معمول نیست . باز هم تاکید میکنم بعد از یکسال هم باز این جراح است که باید با مشاهده وضعیت بینی و گزارشهایی که از پیشرفت آن در این یکساله داشته,تصمیم اصلی را بگیرد و تسلیم هیچ نوع فشاری در جهت ترمیم اجباری نگردد.در مورد جراح هم صد در صد جراح اول ارجح است بویژه اگر ایراد جزئی باشد,مگر اینکه مدت بیشتری از عمل گذشته باشد و بیمار بر اثر مراجعات مکرر به جراحش احتمالا کمی اعتمادش به او ضعیف شده باشد و خودش ترجیح بدهد به دکتر ذیگری مراجعه کرده و مشورت بگیرد یا اگر نظرش را جلب کرد پیش او عمل هم بکند.

آدرس مطب 1 (یکشنبه و چهارشنبه): میدان ونک، ضلع شمال شرقی، ابتدای کوچه صانعی، پلاک 33، واحد 25
تلفن: 09018076575 - 02188200720

آدرس مطب 2 (شنبه و دوشنبه): خیابان قائم مقام فراهانی، روبروی تهران کلینیک، کوچه چهارم، پلاک 20، ساختمان پزشکان شفا، طبقه دوم، واحد 8
تلفن: 09358259820 - 02188540183